A saját családom felmenőiről rendelkezésre álltak anyakönyvi másolatok a Fieder ágon dédapámig , tudtam hogy ők Vecsésen éltek. Próbáltam átnézni Vecsésről szóló könyveket, melyek közül az 1986-os kiadású "Vecsés története" című érdekes olvasmány volt számomra, emellett utalás volt benne arra, hogy a Fiderek Soroksárról is származhatnak.
Vecsési, másod-unokatestvérem férjétől megtudtam, hogy készült a Németországba kitelepített Anton Wirt munkájának eredményeképpen egy "Orstfamileinbuch der ehemailigen deutschen Gemeinde Vecsés" (Az egykori vecsési német családok könyve) c. könyv, mely tartalmazhatja a számomra érdekes adatokat. Miután a könyv adatait áttekintettem, beigazolódott, hogy abban -a mintegy 1500 név között- valóban szerepel a Fider név, pontosabban a család tagjai visszamenőleg 1762-ig. (Ezután megrendeltem a könyvet, így az családom tagjai, és későbbi tagjai részére is rendelkezésre áll.) A könyv adattartalmát szúrópróbaszerűen ellenőriztem a Soroksári Plébániahivatalon fellelhető anyakönyvekbe bejegyzettekkel összevetve, mely alapján arra a következtetésre jutottam, hogy pontosabb családfát aligha készíthetnék, így a könyvben foglaltakat elfogadom családom részére.
A Soroksári Plébániahivatal anyakönyvének bejegyzései is rámutattak arra, hogy miért is szerepel a nevünk esetenként "Fider"-nek, más esetben "Fieder"-nek írva. Az alábbiakban bemutatok néhány fényképrészletet, melyet az anyakönyv oldalairól készítettem.

Amint látható a négy anyakönyvi bejegyzés felét "i"- vel, a másik felét "ie"-vel írták le a korabeli páterek, sőt az utóbbi három bejegyzést leíró ugyanazon páter sem volt következetes.